PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=784749}

Podwójny kochanek

L'amant double
5,9 13 782
oceny
5,9 10 1 13782
5,5 25
ocen krytyków
Podwójny kochanek
powrót do forum filmu Podwójny kochanek

Czy ktoś mógłby mi podać choć jeden prosty argument opowiadający się za genialnością tego filmu, który nie będzie o pięknych zdjęciach lub świetnych scenach erotycznych? Dawałam mu szansę prawie do końca ignorując wszechobecny śmiech na całej sali, doszukując się wyjątkowości, a nawet sensu tego filmu, ale do tej pory nie wiem, co autor miał na myśli.

ocenił(a) film na 9
aleksandrakulesza

Dorośnij.

ocenił(a) film na 2
aleksandrakulesza

Dokładnie! Sama lubię europejskie/francuskie kino, do tego takiego gatunku. Jakby tego było mało, jestem wrażliwcem, też nie jest mi obce odwiedzanie różnego rodzaju psychoterapeutów, sama dość intensywnie interesuję się - nazwijmy to - psychicznym funkcjonowaniem człowieka, więc byłam megaciekawa jak to będzie wyglądało, jaki będzie film, no i... Szok. Szok właściwie od samego początku. Absurd, absurd i jeszcze raz absurd. Na każdym poziomie - oprocz oczywiscie samego aktorstwa czy, jak powiedzialas, ladnych zdjec. :)
Sceny z "walką małych bliźniąt" czy "podwójnym seksem" wywoływały dodatkowo tylko u mnie parsknięcia śmiechu.
W pewnym momencie, nie mogąc uwierzyć i do końca ogarnąć, co się tam dzieje, zaczęłam już snuć hipotezy, że może główna bohaterka (25ciolatka) jest córką tej sąsiadki, która mówiła, że jej dziecko jest w szpitalu od 20 roku życia. :D Niestety nic z tych rzeczy. Zlepek dziwnych scen i wątków. Gdyby film był nielogiczny, to jeszcze pół biedy, ale on jest po prostu...absurdalny właśnie, nieumotywowany żadną namiastką sensu. :D Kilka razy już ktoś na forum pisał, że to przerost formy nad treścią i totalnie się z tym zgadzam.

ocenił(a) film na 7
dirtyheaven

Dużo podobieństw do Czarnego łabędzia,chyba taka sama konstrukcja,oprócz tego dobry główny motyw muzyczny,gra aktorki pierwszoplanowej,zdjęcia,klimat osaczenia...

ocenił(a) film na 8
aleksandrakulesza

Jest to film, który wychodzi od głęboko zakorzenionego w kulturze mitu/symbolu sobowtóra (polecam wikipedię) i dalej to już rola odbiorcy :). Jak ten film odbierzesz? Jak go zrozumiesz? jak go przeżyjesz? Tego typu filmy są pytaniem, odpowiedź zależy od Ciebie :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones