PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91994}

Basen

Swimming Pool
6,6 22 128
ocen
6,6 10 1 22128
7,0 13
ocen krytyków
Basen
powrót do forum filmu Basen

Film od początku czymś przyciągał, mimo iż akcja toczyła się bardzo swobodnie i nie
zapowiadała żadnych gwałtownych zwrotów akcji. Wydaje mi się, że działo się to przede
wszystkim dzięki odtwórczyni głównej roli- Charlotte Rampling. Odnosi się to zresztą do całego
filmu- według mnie aktorka bardzo konsekwentnie, w wielkim skupieniu i dbałością o życie
wewnętrzne swojej postaci przeprowadziła swoją rolę przez cały film. Ciekawiła i zaskakiwała.
Sam film był w jakimś stopniu bardzo oryginalny i sam nie jestem w stanie przypisać go do
żadnego gatunku- co bardzo mi się podoba, jednak pewnym mankamentem czegoś takiego było
tu coś takiego, że film wydawał się bardzo niejednorodny, podzielony na dziwne, niezbyt pasujące
do siebie epizody. Także scena morderstwa, nie dość, że niezbyt realistyczna- głównie jeśli
chodzi o późniejsze zachowania postaci- szczególnie Julie (myślę, że tu należy czepiać się
reżysera :) )- to była bardzo dziwnym zwrotem akcji, który powodował, że zupełnie straciłem
pojęcie o czym film opowiada, ale być może to kwestia mojej inteligencji:) . Jako całość- ciekawy
i dość nowy, ale niezbyt porywający.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones