PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91994}

Basen

Swimming Pool
6,6 22 133
oceny
6,6 10 1 22133
6,9 14
ocen krytyków
Basen
powrót do forum filmu Basen

Rzadko zdarza mi się oglądać slashery. Jeżeli zdarzy mi się już jakiś oglądać to oczekuję od nich przede wszystkim klimatu, niepewności i charakterystycznego "złego". Nie oczekuję innowacji, ponieważ faktycznie niewiele w tym gatunku da się już wymyślić, ale tutaj twórcy przeszli samych siebie. Wykorzystali wątki znane z innych filmów tego typu, ale w żałosny sposób:
- Podejrzenia padają na jedną z uwięzionych osób, która okazuje się niewinna- twórcy poszli o krok na przód, ponieważ widz od samego początku wiedział, że to nie może być on
- Dramat "złego"- odrzuciła go laska, więc urządził masakrę (WTF?). Ja tam nie czułem jego motywacji
- Charakterystyczny wygląd złego- widać było, ze twórcy próbowali stworzyć jakiś ciekawy kostium, ale mnie osobiście nie zapada w pamięć

Jeżeli dorzucić do tego zero klimatu i napięcia to wychodzi nam jedynie parodia kultowych filmów z tego gatunku

Tajpan1987

Nie pomyliły ci się "Baseny"?

tom_evans

Oczywiście że nie, wszystko dobrze napisane

ocenił(a) film na 5
pirco

a ja myślę, że jednak Ci się pomyliły... To jest "Basen" z 2003r. , Ty mówisz raczej o tym z 2001...

natalia_m8

Racja :)

ocenił(a) film na 5
pirco

:))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones